Лацио надскочи Рома и лети към Шампионска лига (ВИДЕО)

Лацио за пореден път доказа, че е твърдо устремен да си заслужи място в Шампионска лига от следващия сезон, след като увеличи аванса си спрямо основните преследвачи за топ 3 и дори даде заявка за второто място.

„Орлите“ спечелиха убедително домакинството си на Емполи с 4:0, като още до почивката си осигуриха комфортен аванс от три чисти гола. Стефано Маури още в 4-ата минута минута откри резултата в полза на домакините, след като с глава от границата на малкия пенал засече центриране от дясно на Луис Каванда.

В 31-ата минута пък Мирослав Клозе също с глава от идентична позиция, макар и на около седем метра от голлинията, засече ново отлично центриране на Каванда, за да увеличи аванса на Лацио – 2:0.

В 43-ата минута Антонио Кандрева подпечата крайния успех на „орлите“ с фантастичен шут от около 20 метра, който препарира вратаря на Емполи Луиджи Сепе и направи резултата 3:0.

Бразилската звезда на Лацио Фелипе Андерсон не пропусна да се разпише в 56-ата минута, когато Мирослав Клозе направи пробив по лявото крило и предостави топката на нахлуващия в пеналтерията Андерсон, който се нуждаеше от два опита, но все пак реализира за крайното 4:0.

Така Лацио събра 58 точки в актива си и се доближи на 12 от лидера Ювентус, който вчера изненадващо отстъпи с 0:1 при визитата си на Парма (видео и подробности вижте НА ТОЗИ ЛИНК).

По-важното за възпитаниците на Стефано Пиоли е, че изпреварват с 1 точка на втора позиция вечния си враг Рома, който по същото време стигна само до равенство 1:1 като гост на Торино и сдаде подгласническото място.

Емполи остава с 33 пункта на 15-то място, като 11 го делят от Чезена, който е първият отбор под чертата на изпадащите.

Рома проспа първото полувреме срещу „биковете“, които предимно се бранеха и оставяха инициативата на съперника си. След почивката и двата тима повишиха темпото и предложиха на зрителите повече интригуващи ситуации, като попаденията им провокираха сериозни дискусии.

Масимилиано Морети направи грешка в 56-ата минута и извърши нарушение в собственото наказателно поле, което даде шанс на Алесандро Флоренци да открие резултата от дузпа. Шест минути по-късно обаче Торино стигна до равенството след гол на Макси Лопес, при който обаче останаха съмнения, че топката е минала аутлинията, преди да се озове в краката на бившия играч на Барселона.