Барселона отново пречупи Валенсия, този път само с 1:0 (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Барселона спечели с минималното 1:0 дербито на 3-ия кръг в Примера дивисион срещу Валенсия на „Камп Ноу".

Единственото попадение реализира Адриано Корея в 22-ата минута, като двубоят не се отличаваше с особен блясък и емоции, каквито свикнаха да виждат феновете през последните няколко издания на сблъсъка.

Валенсия продължи негативната традиция да отбелязва трудно голове при гостуванията си в Каталуния, но поне този път се противопостави успешно на Лео Меси и другите звезди в авангарда на Барселона.

Единственият път обаче, когато гостите стигнаха до опасност за гол, беше в 90-ата минута, но ударът с глава от 3 метра на Виктор Руис мина на сантиметри над вратата. Преди това в 64-ата минута гол на новото попълнение Али Сисоко бе отменен заради тънка засада.

През първото полувреме защитата на Валенсия се справяше с набезите на Меси и компания, а след почивката напълно ги неутрализира. Комфортното поведение в този план на играта обаче не донесе позитиви на гостите, които бяха посечени с прекрасния удар на Адриано в 23-ата минута.

Шави Ернандес изпълни късо ъглов удар и подаде към левия бранител, който напредна до ъгъла на наказателното поле и с мощен изстрел прати топката в горния ляв ъгъл на безпомощния вратар Диего Алвес.

Преди това в 18-ата Меси получи огромно пространство в наказателното поле при центриране от фаул и стреля много опасно с глава, но вратарят на валенсианците спаси с вещина.

В 25-ата минута пък Барселона трябваше да води с 2:0, тъй като най-добрата атака на каталунците заслужаваше да завърши с попадение. Пробив през центъра на Лео Меси завърши с хитро подаване вдясно в пеналтерията за непокрития Сеск Фабрегас. Бившият играч на Арсенал обаче технично прехвърли Алвес, но топката се отби в гредата и излезе в аут.

За съжаление на любителите на красивата игра повече опасни и красиви комбинации през първото полувреме нямаше, а след почивката те бяха дори по-голям дефицит.

Шави Ернандес отново напомни за своята висша класа с изумителен финт, който накара феновете на "Камп Ноу" да се изправят на крака.

Единствено в 53-ата минута Алексис Санчес с прекрасно подаване намери Фабрегас на точката за дузпа, но испанският национал отново разочарова със завършващия удар и не можа да се възползва, за да отбележи втори гол.

Валенсия като на шега можеше да изравни в самия край на мача, когато първо Руис стреля почти от упор над вратата с глава, а в 92-ата минута Жонас с удар от 30 метра за малко не прехвърли Виктор Валдес.