Мъри стигна до голово реми в Лисабон, но това бе всичко за Астана (резултати)

снимка: twitter.com

Астана на Станимир Стоилов отпадна на 1/16-финалите в Лига Европа, след като изигра брилянтен мач и стигна до 3:3 със Спортинг (Лисабон) на "Жозе Алваладе". В първата среща обаче шампионите на Казахстан отстъпиха у дома с 1:3 и с общ резултат 4:6 бяха елиминирани от надпреварата.

Иначе Спортинг поведе с 1:0 чрез попадение на Бас Дост още в 3-ата минута, но Марин Томасов изравни след половин час игра. В началото на втората част Бруно Фернандес наниза две първи попадения, за да сложи точка на спора.

Това обаче се оказа още по-голяма мотивация за тима на Стоилов и вместо да загуби с по-категоричен резултат, Астана стигна до престижно равенство. В 80-ата минута Патрик Твумаси реализира дежурното си попадение, а в последната Дмитрий Шомко донесе радостта на гостуващите фенове след 3:3.

В друг от двубоите тази вечер Лацио не се притесни ни най-малко от това, че загуби гостуването си на Стяуа преди седмица с 0:1 и доказа това в реванша в Рим. „Орлите“ от Вечния град размазаха румънския гранд с 5:1 у дома и се класираха за 1/8-финалите в Лига Европа.

Големият герой за тима на Симоне Индзаги бе обичайният заподозрян Чиро Иммобиле. Италианският нападател избухна с хеттрик във вратата на гостите, като отбеляза съответно първия, третия и петия гол за Лацио. Второто попадение бе дело на Бастос, а преди финалния акорд на Иммобиле, Филипе Андерсон също записа името си на таблото с голмайсторите. За гостите от Румъния пък почетно попадение отбеляза Харлем-Еди Гнохере.

Подобно бе развитието и в Санкт Петербург, където Зенит посрещна Селтик с пасив от едно попадение след първия мач в Шотландия. Тимът на Роберто Манчини обаче се оказа безкомпромисен в реванша на своя земя и разби отбора на Брендън Роджърс с класическото 3:0, класирайки се в следващата фаза с общ резултат 3:1.

Бранислав Иванович даде аванс на домакините още в 8-ата минута. Далер Кузяев покачи в 27-ата минута, а крайното 3:0 фиксира Александър Кокорин в 61-ата.

Ето и останалите резултати от Лига Европа (20:00 ч.):

Атлетико (Мадрид) - Копенхаген 1:0 (общ резултат - 5:1)

Динамо (Киев) - АЕК (Атина) 0:0 (1:1)

Виктория Пилзен - Партизан 2:0 (3:1)

Виляреал - Лион 0:1 (1:4)