Националите по карате с четири медала в Хърватия

Националният отбор юноши старша възраст, девойки, младежи, жени и мъже до 21 години на Българската национална федерация карате спечели четири медала на международния турнир в хърватския град Самобор.

Националите спечелиха един златен, два сребърни и един бронзов медал от турнира, в който участваха над 1500 състезатели от 20 държави, уточнява БТА.

17-годишната Силвия Валентинова, от карате клуб "Аида Нет" (Хасково) спечели един златен и един сребърен медал. Тя завоюва златото в категория до 53 килограма в нейната възрастова група и сребърен медал при жените до 21 години в същата категория.

Александра Стублева от клуб "Никон" (София) взе сребърен медал при жените до 21 години 60 килограма. 14-годишният Васил Ривов от "Аида Нет" (Хасково) стана трети при кадетите до 52 килограма Международният турнир в Самобор беше контролно състезание за националите за предстоящото Европейско първенство в Лисабон (Португалия) от 5-и до 9-и февруари.