Мъри Стоилов отново написа история с Астана в Шампионска лига (ВИДЕО)

Българският наставник на казахстанския Астана Станимир Стоилов постигна нов исторически успех в Шампионска лига. По крайно драматичен начин отборът на бившия треньор на Левски и Литекс се добра до равенство 2:2 като домакин на Галатасарай в първия мач от програмата за сряда на втория кръг от груповата фаза.

Така след като Стоилов изведе за първи път казахстански отбор до групите на ШЛ, вече може да се похвали и с първа точка в актива си. Билал Киса изведе напред турския гранд в 30-ата минута, но автогол на Хакан Балта в 77-ата възстанови равенството за радост на феновете на Астана.

Домакините обаче върнаха жеста и Ерик също си отбеляза автогол, засичайки в собствената мрежа прострелно подаване на Синан Гюмюш в 86-ата минута. Секунди преди края на редовното време обаче Астана стигна до равенството с попадение на Каняс, който се възползва от лошо изчистване на вратаря Фернандо Муслера (Лионел Кароле опита да избие, но само заби кълбото още по-силно в собствената си врата) – 2:2.

И за Галатасарай, и за Астана това бе първа точка през този сезон в Шампионска лига, след като двата тима загубиха в първия кръг. От 21:45 играят фаворитите в групата Атлетико (Мадрид) и Бенфика.