Юнайтед изстрада първия си успех в Шампионска лига (ВИДЕО)

снимка: twitter

Манчестър Юнайтед отсрами английските отбори във втория кръг от Шампионска лига и осъществи обрат от 0:1 до 2:1 на своя стадион „Олд Трафорд“, за да донесе единствения успех на отбор от Острова в най-силния турнир.

„Вълците“ поведоха още в четвъртата минута след великолепната аката по дясното крило, започната и завършена от Даниел Калигури, но Хуан Мата с първото изпълнение на дузпа в кариерата си в 34-ата минута възстанови равенството.

В 53-ата минута Крис Смолинг се разписа за 2:1 с шпагат след изумително подаване с пета на Хуан Мата и осъществи пълен обрат. „Червените дяволи“ обаче незнайно защо се прибраха в собствената половина в последните 20-ина минути, и то в момент, когато изцяло доминираха на терена.

В крайна сметка Юнайтед спечели 3 точки и с този актив се изравняват с останалите отбори от Група В, тъй като по същото време ЦСКА (Москва) надви с 3:2 ПСВ (Айндховен) и така и четирите тима в компанията имат по една победа от два мача.

Уейн Рууни се отчете със сериозен пропуск през първото полувреме след великолепна работа на Антони Марсиал и все още търси 30-ия си гол в Шампионска лига, но за феновете на Юнайтед остава най-важен фактът, че любимият им тми спечели 3 точки.

Двубоят започна шокиращо за публиката на домакините, защото с първата си атака още в четвъртата минута Волфсбург поведе в резултата.

Денис Калигури направи впечатляващ рейд по дясното крило, финтирайки трима противници, преди да потърси съотборник. Последва ново извеждащо подаване за Калигури от Макс Крузе и първият от чиста позиция в наказателното поле разстреля Давид де Хеа за 0:1.

Юнайтед очаквано владееше повече топката и пробваше бързо да стигне до изравнителен гол след ранно инкасираното попадение, като в 9-ата минута след центриране отляво топката стигна до непокрития Хуан Мата. Неговият изстрел обаче бе избит с глава пред голлинията от Данте, иначе Диего Беналио бе препариран.

Териториалното преимущество на Юнайтед можеше да бъде материализирано в 26-ата минута, когато Антони Марсиал направи отличен пробив по десния фланг и след като финтира бранител, сервира топката на тепсия пред вратата за Уейн Рууни, но той стреля разочароващо над вратата от около седем метра.

Малко по-късно и Мемфис Депай имаше шанс да се разпише, но с глава засече право в обятията на вратата отлично центриране от дълбочина.

В 34-ата минута обаче голмайсторът на Волфсбург Калигури направи лоша услуга на бранителите в опит да им помогне при отбраната на центриране на Мата. Крилото бе разперил встрани ръцете си и блокира с лявата центрирането на испанеца, който хладнокръвно превърна отсъдената дузпа в гол - 1:1. Изненадващо или не, за първи път в кариерата си Мата изпълни дузпа и се справи отлично със задачата си в напрегнатия момент.

В 53-ата минута с първото си сериозно положение след почивката Юнайтед поведе, след като центриране от корнер не бе изчистено по най-добрия начин и Хуан Мата инстинктивно с пета даде великолепен пас зад защитата за Крис Смолинг, който с плонж прати топката в мрежата за 2:1.

Юнайтед не бе особено убедителен преди отбелязването на първия гол, но оттогава даде да се разбере, че трудно ще допусне ново попадение във вратата си, въпреки колебливите изяви на защитниците. Топката просто не попадаше в опасна близост до наказателното поле на "червените дяволи" и те изглеждаха сигурни в контрола над мача.

Необяснимо обаче Юнайтед дръпнаха сериозно назад в последния четвърт час и реално трябваше да треперят за победата си, но все пак издържаха и стигнаха до първия си успех в ШЛ под ръководството на Луис ван Гаал.