Реал Мадрид с пестелива победа, Роналдо изравни Раул (ВИДЕО)

Реал Мадрид спечели втората си победа в Шампионска лига през този сезон, след като победи Малмьо с 2:0 като гост. „Белия балет” контролираше срещата през цялото време и съвсем заслужено стигна до трите точки.

И двата гола бяха дело на Кристиано Роналдо, който изравни Раул във вечната голмайсторска листа на „белите”. Португалската суперзвезда откри резултата в 29-та минута след пас на Иско, а в края на мача успя да реализира и второто си попадение след прекрасна атака на мадридчани. Това пък бе втората загуба на Малмьо след поражението от ПСЖ преди две седмици.

В другия мач от групата парижани победиха Шахтьор в Донецк с 0:3. Така Реал Мадрид и ПСЖ са с пълен актив точки до момента, а Малмьо и Шахтьор заемат третото и четвъртото място с 0 пункта.

Малмьо успяха да удържат първоначалния натиск на Реал Мадрид. Домакините дори получиха две възможности за изстрел отдалеч в 8-та минута, но шутовете на Тинерхол и Розенберг бяха спасени от Кейлор Навас.

"Белия балет" стигна до първата си сериозна възможност за гол в 15-та минута. Карим Бензема задържа добре топката, след което успя да подаде към Роналдо, чийто изстрел от точката на дузпата бе отразен.

Минутка по-късно Кристиано Роналдо се освободи добре, след което стреля силно в десния ъгъл, но Уиланд отново се намеси.

В 23-та минута Каземиро извърши нарушение в опасна близост до вратата. Бергет се нагърби с изпълнението, но шутът му бе спасен без проблеми от Навас.

Реал Мадрид поведе в резултата в 29-та минута. Ковачич подаде на Иско, а последния изведе Кристиано Роналдо, който от чиста позиция даде преднина на "белите" и реализира своя гол номер 500.

В 40-та минута след кратко разбъркване топката се озова в Карвахал, който стреля, но кълбото срещна напречната греда, като това бе и последното по-интересно положение през първата част.

Гостите започнаха добре и втората част и бяха близко до второ попадение. Бензема получи на крилото, след което центрира топката към Арбелоа, а бранителят свали с гърди за Ковачич, чийто изстрел мина близо до гредата.

В 74-та минута Малмьо бе близо до изравняване на резултата, въпреки че Реал имаше контрол над срещата. Аду подаде на Тинерхол, който центрира прекрасно топката към Розенберг, но изстрелът с глава на нападателя не попадна в очертанията на вратата.

Пет минути по-късно Йотун получи втори жълт картон за нарушение срещу влезлия от скамейката Лукас Васкес и домакините доиграха срещата с 10 човека.

В 80-та минута Кристиано Роналдо отправи опасен изстрел под гредата, но Уиланд реагира и изби в корнер.

Реал Мадрид стигна до опасна контра атака пет минути по-късно. Лука Модрич изнесе топката, след което изведе Кристиано Роналдо, който стреля силно, но Уиланд направи ново чудесно спасяване.

Гостите пропуснаха нова чудесна възможност да решат мача. Лукас Васкес намери Денис Черишев на крилото. Руснакът напредна, след което отправи изстрел, но не уцели вратата.

"Белия балет" все пак стигна до втори гол в 90-та минута. Прекрасна комбинация между Модрич, Карвахал и Васкес, като последния подаде на Кристиано Роналдо, който отблизо направи резултата 0:2 и изравни Раул във вечната голмайсторска листа на Реал.