Мъри се справи с Чилич и среща Джокович на 1/2-финалите в Пекин

снимка: БТА/XINHUA

Олимпийският шампион Анди Мъри се класира за първи път в кариерата си на полуфиналите на силния турнир по тенис в Пекин с награден фонд 3,75 милиона долара.

Поставеният под номер 6 шотландец не допусна пробив и елиминира шампиона от Откритото първенство на САЩ Марин Чилич  с 6:1, 6:4 за 98 минути игра.

Мъри направи изключителен първи сет, който спечели със серия от шест поредни гейма. Във втората част той проби подаването на четвъртия в схемата Чилич за 3:2 и до края на допусна обрат.

За място на финала Мъри ще се изправи срещу непобедения досега в историята на турнира Новак Джокович.

Четирикратният шампион и защитаващ титлата си от предишните два сезона Джокович записа 22-ра победа в 22 мача в надпреварата след 6:2, 6:4 над най-добрия български тенисист Григор Димитров по-рано днес.