Джокович доволен от играта си срещу Гришо

Четирикратният шампион и защитаващ титлата си от предишните два сезона Новак Джокович изрази задоволство от представянето си срещу Григор Димитров в четвъртфиналния мач от силния турнир в Пекин с награден фонд 3,75 милиона долара.

Водачът в световната ранглиста Джокович се справи с Димитров с 6:2, 6:4 и остана непобеден в историята на надпреварата, като записа 22-ата си победа в 22 мача в китайската столица.

"Кортът беше доста бавен заради по-хладното време. Това пасва по-добре на стила ми. Опитвах се да играя разнообразно, да сменям ритъма, да пращам високи топки към бекхенда му и да сервирам добре. Всичко сработи. Във втория сет имах известни колебания, но като цяло се представих добре", коментира Джокович след успеха над Григор Димитров.

Сърбинът очаква олимпийския първенец Анди Мъри в спор за място на финала. Мъри е в серия от седем поредни успеха, след като през миналата седмица триумфира с титлата в Шънчжън (Китай).

Той ще търси реванш от Джокович за загубата си в четири сета на четвъртфиналите на Откритото първенство по тенис на САЩ през миналия месец, посочва БТА.

"Анди спечели титла (в Шънчжън) през миналата седмица. Той е в серия от седем победи. Не съм го гледал много по време на турнира тук, но от това, което видях, ми направи впечатление, че удря топката много добре.

Всеки мач срещу него е огромно предизвикателство и изисква сериозни физически усилия, защото винаги има много дълги разигравания. Не очаквам нещо по-различно и за утрешната ни среща", коментира Джокович, който води с 13:8 победи в директните двубои срещу Мъри.