Нишикори достигна полуфиналите в Токио

Японецът Кей Нишикори се класира за полуфиналите на турнира по тенис на родна земя в Токио с награден фонд 1,23 милиона долара.

Поставеният под номер 4 Нишикори елиминира французина Жереми Шарди с 6:4, 6:2 и направи нова крачка към втора титла от надпреварата след 2012 година.

Финалистът от US Open навакса ранен пробив пасив в първия сет. Той имаше известни проблеми с болки в кръста и дори използва медицински таймаут при 4:1 гейма във втората част, но все пак стигна до победата за 85 минути игра.

"Малко съм уморен, но очаквам всичко да бъде наред до края на турнира", коментира след двубоя физическото си състояние Нишикори.

Следващият съперник на японеца ще бъде германецът Бенямин Бекер, който обърна Джак Сок (САЩ) с 4:6, 6:1, 6:4 и стигна до полуфиналите за втори път след дебюта си през 2006 година.

Вицeшампионът в Токио от предишните два сезона Милош Раонич също продължава напред. Третият в схемата Раонич се наложи над Денис Истомин със 7:6(8), 6:3.

Раонич наниза 15 аса, спечели 97 процента от точките при вкаран първи сервис и не даде нито една възможност за пробив на съперника си в срещата, продължила 79 минути.

Истомин също сервираше добре, но все пак допусна единствения пробив в мача за 3:5 във втория сет, което се оказа решаващо.

"Имах проблеми в началото, но с времето намерих ритъма си на игра. Доволен съм от победата", заяви Раонич, който на полуфиналите ще се изправи срещу Жил Симон. Французинът Симон се наложи над Стийв Джонсън със 7:6(4), 6:1.