Мъри е последният 1/4-финалист, приказката за Конта в Австралия продължава

Британецът Анди Мъри си осигури място в 1/4 финалите на Откритото първенство на Австралия за седма поредна година, побеждавайки местната звезда Бърнард Томич в три сета 6-4, 6-4, 7-6 (7-4).

23-годишният Томич допусна твърде много непредизвикани грешки в мача - 56 срещу 22 на Мъри. Шотландският тенисист пласира 43 уинъра, а Томич 33. Пробивите бяха общо 10 в мача - 6 за Мъри и 4 за австралиеца. За място в полуфиналите Мъри ще спори с Давид Ферер, който отстрани Джон Иснър.

Така в 1/4 финалите ще има представители на осем различни държави - Новак Джокович (Сърбия), Кей Нишикори (Япония), Роджър Федерер (Швейцария), Томаш Бердих (Чехия), Гаел Монфис (Франция), Милош Раонич (Канада), Давид Ферер (Испания) и Анди Мъри (Великобритания). /БГНЕС

Джоана Конта победи Екатерина Макарова от Русия с 4:6, 6:4, 8:6 и се класира за четвъртфиналите в женската схема на Откритото първенство на Австралия. Конта е първата британка, достигнала до тази фаза на турнира от над 30 години насам.

24-годишната загуби първия сет, но успя да обърне мача и продължава напред. Конта сервираше за спечелване на мача при 5:4 в третия решителен сет, но допусна пробив. При втория си шанс 24-годишната тенисистка не сгреши и затвори мача след малко над три часа игра.

Последната тенисистка от Великобритания, играла на четвъртфинал в Мелбърн, е Джо Дюри през 1983 година.

Три часа и 4 минути на корта, тези 4 минути също се броят. Отивам да ям и спя и после отначало, каза Конта на корта след мача. Джоана Конта е родена в Сидни, но от 2012 година има британски паспорт.