Вавринка се бори 5 сета, но отстъпи на Раонич в Мелбърн (ВИДЕО)

В истински трилър се превърна двубоят от осминафиналите на Откритото първенство по тенис на Австралия между Милош Раонич и Стан Вавринка. На „Род Лейвър Арина” канадецът успя да победи шампиона от 2014 година с 6-4, 6-3, 5-7, 4-6, 6-3 за близо 3 часа и 40 минути игра.

Въпреки че доминираше през по-голямата част от двубоя и водеше с 2-0 сета, Раонич допусна да бъде изравнен до 2-2, след което трябваше отново да се бори за победата в решителния пети сет. В него, поставеният под номер 13 в основната схема успя да пробие своя съперник в шестия гейм, което се оказа и достатъчно за крайния успех с 6-3.

Раонич записа страхотните 24 аса на сметката си срещу само 9 за Вавринка. Канадецът доминираше и в печелившите удари 79 срещу 52 за световния номер 4.

На четвъртфиналите Милош Раонич ще срещне поставения под номер 23 в схемата Гаел Монфис, който елиминира руснака Андрей Кузнецов със 7-5, 3-6, 6-3, 7-6 (4). В досегашните срещи помежду им французинът има две победи. /БГНЕС