Моуриньо най-накрая превзе "Вила Парк", Челси дръпна на Сити

Челси увеличи аванса си на върха в английската Висша лига на цели 7 точки пред действащия шампион Манчестър Сити, след като Жозе Моуриньо изкова първата си победа в кариерата като гост на Астън Вила – 2:1.

В същото време „гражданите“ едва отърваха сензационно домакинско поражение от Хъл Сити и допълнително компрометираха шансовете си да се преборят за втора поредна титла. С гол на Джеймс Милнър в 93-ата минута Манчестър Сити все пак стигна до равенство 1:1, но се отдалечи сериозно от лидера във временното класиране след 24 кръга.

Челси постигна успеха си трудно на „Вила Парк“ и за кратък момент възпитаниците на Жозе Моуриньо не вдъхваха необходимата увереност, особено при положение, че домакинът Астън Вила най-накрая прекрати головата си суша именно срещу тях.

В 8-ата минута Еден Азар откри резултата в полза на Челси след добро подаване на Уилиан, който сложи кълбото на пътя на връхлитащия белгиец и той просто продължи топката в мрежата за 0:1.

Азар има директно участие в 8 гола за Челси в последните 9 кръга от Висшата лига – реализирайки 4 и асистирайки също толкова. Неговото попадение обаче не се оказа достатъчно за успеха, защото домакините изненадващо превзеха вратата на Тибо Куртоа след почивката.

В 48-ата минута центриране отдясно на Карлес Хил успя да прехвърли бранителите на „сините“, които съвсем забравиха за включващия се от втора позиция Джорес Окоре, за когото не бе трудно с глава отблизо да преодолее стража на Челси – 1:1.

Астън Вила прекрати ужасяваща серия от цели 659 игрови минути без отбелязан гол – четвъртата по дължина подобна поредица изобщо в историята на Висшата лига.

В крайна сметка до изненада не се стигна и благодарение на Бранислав Иванович Челси стигна до пълния успех. В 66-ата минута защитниците на Астън Вила не можаха да изчистят топката при разбъркване в наказателното поле и оставиха без опека сръбския бранител, който с впечатляващо воле с левия крак от около 13 метра препарира вратаря Брад Гузан – 1:2.

Иванович вече има цели пет гола в последните си шест мача срещу Астън Вила в първенството и продължава да бележи във важни моменти за „сините“, след като миналия месец се разписа в добавеното време на реванша срещу Ливърпул и класира Челси на финал в турнира за Купата на лигата.

След три равенства и две загуби най-накрая от шестия опит Жозе Моуриньо спечели двубой като гост на Астън Вила начело на лондончани.