Манчестър Сити сбърка срещу Хъл и се отдалечи от Челси (ВИДЕО)

Отборите на Манчестър Сити и Хъл Сити завършиха при резултат 1:1 мача по между си от 24-я кръг на английската Висша лига. „Гражданите” изравниха в последната минута от продължението дадено  от главния съдия и по този начин се спасиха от куриозна загуба. Дейвид Мелър в 34-тата минута даде преднина на „тигрите”, а Джеймс Милнър изравни в 92-рата.

Със спечелената точка Хъл Сити успя да се измъкне от зоната на изпадащите, като измести Бърнли от 17-тата позиця.

За шампионите равенстовото носи по-големи проблеми, след като Челси победи Астън Вила и сините вече имат преднина от седем точки пред играчите на Мануел Пелегрини.

Мануел Пелегрини започна с Харт, Компани, Демикелис, Клиши, Сабалета, Насри, Силва, Фернандиньо, Фернандо, Агуеро и Джеко.

Стив Брус заложи на МакГрегър, Доусън, МкШейн, Брус, Хъдълстоун, Алуко, Ел Мохамади, Мелър, Ливърпмор, Рамирес, и Брейди

Мачът започна с натиск на „гражданите”, но грешки в пасовете в средата на терена им попречиха да създадат опасно положение.

В 15-тата минута отборът на Хъл Сити създаде най-чистата голова възможност, след като Роби Брейди центрира от ляво и топката се озова на главата на Ахмед Ел Мохамади, който стреля по прекрасен начин с глава, но топката срещна напречната греда.

Последва натиск на шампионите, но лошата им игра в защита бе наказана, след като в 34-тата минута Хъл Сити изненадващо излезе напред в резултата. Мартин Демикелис направи опит да изчисти топката, но тя се озова в Джейк Ливърмор, той стреля, получи се рикошет и кълбото стигна до Дейвид Мелър, който изведе тима си напред в резултата.

Последва натиск на тима от Манчестър, но пропуските направени от Давид Силва, Самир Насари и Фернандиньо  помогнаха на „тигрите” да се приберат на почивката с гол аванс.

Втората част започна отново с очакван натиск на домакините, като добра възможност за тях се откри пет минути след подновяването на играта. Един Джеко бе фаулиран на границата на наказателното поле, но Силва стреля в стената.

Последваха сериозни пропуски на Джеко и появилият се в игра през втората част Хесус Навас, като и в двата случая Алън МакГрегър спаси тима си от изравняване на резултата.

В 92-рата минута Джеймс Милнър се нагърби да изпълни пряксвободен удар за тима си и опитният полузащитник донесе точката на тима си с чудесно изпълнение.