Саутхямптън се върна с мъка на победния път

снимка: Guliver/Getty Images

Тимът на Саутхямптън победи Куинс Парк Рейнджърс като гост в мач от 24-я кръг на английската Висша лига, след като  Мане реализира единственото попадение в 3-тата минута от продължението на втората част за успеха с 1:0

„Светците” се върнаха на победния път, след като изненадващо загубиха от Суонси в миналия кръг и с днешната победа събраха актив от 45 точки и изместиха Манчестър Юнайтед от третата позиция, но това може да се промени утре, когато „червените дяволи” гостуват на Уест Хям.

Отборът на КПР остава в зоната на изпадащите, като записа 15 загуба за сезона и остава на предпоследното 19-то място.

Крис Рамзи заложи на Грийн, Онуоха, Дън, Траоре, Хил, Колкър, Бартън, Таарабт, Фер, Филипс и Остин.

Роналд Куман започна срещата с Форстър, Йошида, Фонте, Клайн,Таргет, Елиа, Дейвис, Уаниама, Уърд-Праус, Мане и Пеле.

Мачът започна с очакван натиск на „светците”, но добрата игра в защита на Рейнджърс не позволи да се стигне до ранен гол в срещата.

На полувремето двата отбора се оттеглиха при резултат 0:0, но гостите от Саутхямптън можеха да съжаляват, след като Садио Мане, Елжерио Елиа и Джеймс Уърд-Праус направиха доста пропуски пред вратата на Робърт Грийн.

През вторите 45 минути „светците” продължиха да търсят попадението, но стражът на Рейнджърс и защитата пред него се справяше блестящо с атаките организирани от Грациано Пеле и Уърд-Праус.

25 минути преди края на срещата Мат Филипс и Арманд Траоре можеха да организират добра контраатака за домакините, но не се разбаха и топката им бе отнета.

Играчите на Роналд Куман успяха да се измъкнат буквално в последната минута, когато Мане реализира единственото попадение в срещата, за да донесе успеха на отбора.