Мотоциклетизмът отпразнува подобаващо 10-годишен юбилей

Българска федерация по мотоциклетизъм (БФМ) отпразнува 10-то юбилейно домакинство на световния шампионат по мотокрос в класове МХ1 и МХ2 с чудесно състезание на трасето "Горна Росица" край град Севлиево.

За радост на публиката, единственият български състезател Петър Петров се нареди без никакви проблеми в челната 15-ца на МХ2, след като завърши надпреварата на 11-о място със своята 250-кубикова Ямаха.

В класа на Петров победител стана заслужено холандецът Джефри Херлингс, който срази конкуренцията с категорична преднина в двата манша на писта номер едно в света. Той победи своя съотборник Джорди Тиксие с 25 секунди в първото състезание, а във второто неговата преднина беше 40 секунди.

Тиксие остана със сребърната купа, а трети беше италианецът Александро Лопино с мотоциклет на Кавазаки, информира БТА. Херлингс пък остана лидер в МХ2 с актив от 250 точки.

Готие Полен спечели победата за втора поредна година в Севлиево. Френският пилот на Кавазаки доминираше тотално в съботните квалификации и в първия манш, а във втория не му достигнаха 2.888 срещу пилота на КТМ - Антонио Кайроли.

Той все пак триумфира в България с актив от 47 точки. Италианецът остана втори, а Клемент Десал допълни подиума със Сузуки. Все пак, Кайроли води в МХ1 с актив от 235 точки и с 40 пред Полен.