Маркес грабна първи полпозишън в кариерата си в MotoGP

Марк Маркес унищожи конкуренцията си и спечели полпозишън за първи път в кариерата си в MotoGP, като ще потегли от челото на решетката в Гран при на Остин на „Пистата на Америките".

Пилотът на Репсол Хонда беше недостижим в летящата си обиколка и спря хронометрите на 2:03.021 минути, с което надделя над съотборника си Дани Педроса.

Световният шампион и победител от първия кръг на календара в Катар Хорхе Лоренсо ще стартира от трета позиция със своя Ямаха.

4-ти се нареди пилотът на Монстър Ямаха Тек 3 Кал Кръчлоу, докато 5-ти остана Стефан Брадъл от LCR Хонда. Андреа Довициозо се добра до 6-то място, а Алваро Баутиста остана 8-ми.

9-кратният световен шампион в моторните спортове Валентино Роси имаше ужасяваща финална сесия на квалификациите и ще потегли от 8-мо място на решетката.

В предишния кръг на 4-ти април в Катар Доктора стартира 7-ми, но с впечатляващ рейд към върха приключи на втора позиция.

Алекс Еспаргаро остана 9-ти, а 10-ката допълни пилотът на Дукати Ники Хейдън.

„Всичко се решава утре, предстои едно изключително тежко физически състезание с много смени на посоките. Великолепно е да си първи, но трябва да се работи много, за да постигнем победа в надпреварата", сподели Марк Маркес.

Топ 3 в квалификациите: Марк Маркес (в средата), Дани Педроса (вляво) и Хорхе Лоренсо (вдясно)

„За щастие нямах много проблеми с трафика този път и успях да запиша добра обиколка, като Марк не е много далеч напред, което е добре", коментира Педроса.

„Ако нещо странно се случи утре, ще имаме шанс да се борим за победата, но истината е, че трябва да сме изключително доволни от тази трета позиция", каза Лоренсо.