Марк Маркес с първа победа в MotoGP след триумф в Тексас

Новобранецът Марк Маркес се справи по великолепен начин с конкуренцията на своя съотборник от Репсол Хонда и испански сънародник Дани Педроса, след като спечели Гран при на САЩ от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта MotoGP в щата Тексас.

20-годишният Маркес, който започна от първо място на стартовата решетка, пресече финалната линия с време 43:42.123 минути, изпреварвайки с 1.534 секунди Педроса.

Това беше първа победа за младия испанец в MotoGP, след като той триумфира в миналогодишното издание на помощния клас Moto2, посочва БТА.

Победата в САЩ изкачи Маркес на върха в генералното класиране при пилотите, където той е с равен брой точки с миналогодишния шампион Хорхе Лоренсо. Двамата са с актив от по 41 пункта, следвани от Педроса с 33 и други.

Лоренсо, победител в първия кръг на Кралския клас преди две седмици, спечели третото място за заводския тим на Ямаха, след като изостана с 3.381 секунди от времето на Маркес. Кал Кръчлоу беше трети за Тех-3 Ямаха, а челната шестица допълниха Щефан Брадел с Хонда и съотборникът на Лоренсо - Валентино Роси.