"Моряци" и "акули" не излъчиха победител в морското дерби (Снимки)

Черно море и Черноморец завършиха наравно 1:1 в изключително оспорван и драматичен двубой от 7-ия кръг на Виктория ФП на стадион „Тича" във Варна.

В 53-ата минута съдията отсъди дузпа за нарушение срещу Утара, която бе реализирана от Николов - 0:1. В 58-ата пък Гаел получи директен червен картон и последва натиск на домакините, които стигнаха до равенството чрез Георги Илиев в 80-ата минута.

С тази точка и двата отбора събраха по 6 точки и се намират между 11-о и 13-о място, като заедно с тях и Монтана има същия актив.

Домакините изпитваха сериозни кадрови проблеми за срещата с бургаския тим, като Адалберт Зафиров трябваше да използва Сашо Александров в центъра на терена, а като централен нападател излезе Георги Божилов.

Срещата започна с натиска на Черно море, като още в 9-ата минута при контраатака Георги Божилов имаше страхотна възможност и стреля от 12 метра, но топката прелетя покрай вратата на Стоян Колев.

Постепенно гостите изравниха играта, но до положения пред вратата на Китанов не се стигна, като единствено в 31-ата минута вратарят трябваше да улови топката при безопасен удар с глава. "Моряците" пък бяха по-креативни в предени позиции, но липсваше завършващия удар.

Втората част пък започна с натиска на „акулите", като в 50-ата минута Юсуф Утара бе изпуснат от защитата и се оказа очи в очи с Китанов. Той стреля от границата на наказателното поле, но Китанов с върха на пръстите изби в корнер. 3 минути по-късно обаче отново крилото на Черноморец нахлу в наказателното поле, където бе фаулиран от Сашо Александров - дузпа за гостите от Бургас.

Зад топката застана Николай Николов, който безпроблемно реализира и даде аванс на своите - 0:1.

В 58-ата минута обаче Гаел удари Камазола без топка и остави Черноморец с човек по-малко и до края на двубоя на терена имаше само 1 отбор - този на Черно море.

Гол обаче падна чак в 80-ата минута - след центриране отляво Георги Илиев беше изпуснат от защитниците на Черноморец и капитанът отбеляза отблизо с глава - 1:1. До самия край на срещата резервата Атанас Илиев и Янев пропуснаха удобни положения, а в последните секунди удар на Сашо Александров беше спасен от стабилния Стоян Колев.