Ботев (Враца) изненада Миньор в Своге (Снимки)

Ботев (Враца) победи с 1:0 като гост Миньор (Перник) в дербито от 7-ия кръг на Виктория ФП между два от застрашените от изпадане отбори. Двубоят се игра в Своге заради наказание на тима от Перник.

През първото полувреме "жълто-черните" имаха инициативата, но но не успяха да поведат в резултат. Първо в 14-ата минута Фарес Брахими отправи силен удар към вратата на Ботев, но вратарят Михаил Иванов изби в корнер. Седем минути по-късно Крум Бибишков свали топката към Цветков, който стреля към вратата на гостите, но кълбото излезе в аут.

През втората част Ботев изненадващо стигна до победен гол. В 58-ата минута опитният Илия Илиев центрира към резервата Андрей Атанасов и той реализира решителното попадение в мача, което е първо за него с екипа на врачани.

До края Миньор опита да изравни, но опасни удари на Том, Брахими и Бибишков и Юруков не намериха целта.

След този двубой Ботев изплува от дъното и вече има актив от шест точки, спечелени изненадващо срещу Локомотив (Пд), както и днешния съперник Миньор. Отборът от Перник пък е с едва 2 точки и е на последното 16-о място.