ЦСКА се потруди и обърна Етър за 3:1 в Овча Купел (Снимки)

Отборът на ЦСКА постигна трета победа в родната А група. „Червените" обърнаха с 3:1 тима на Етър в среща от 7-ия кръг на първенството играна на стадион „Славия".

Близо 2500 души изгледаха двубоя в Овча Купел след като „армейците" още нямат лиценз за „Българска армия".

Новаците в първенството от Велико Търново изненадаха ЦСКА с попадение през първото полувреме дело на Ахмет Хикмет. Това обаче настърви повече играчите на ЦСКА и те успяха да изравнят в края на полувремето чрез Сержиньо.

В началото на втората част „червените" направиха пълен обрат след като резервата Тасио се разписа от близо. В средата на полувремето Анисе бе съборен в наказателното поле и след това сам реализира от бялата точка за 3:1.

С тази победа ЦСКА вече е на шесто място в класирането, докато Етър записа шеста поредна загуба след като стартира с победа новия сезон в А група. "Армейците" изостават с 10 точки от лидера Лудогорец.

ЦСКА започна спокойно срещата и първото добро положение за гол дойде в 11-та минута Антон Карачанаков получи топката на около седем метра пред вратата, но стреля встрани от нея. Натискът на „червените" се засилваше като гостите трудно излизаха от собствената си половина.

Присо излезе на добра позиция в 17-та минута, но стреля над вратата. Така се стигна до 30-та минута, когато противно на очакванията Етър поведе в резултата. Ахмед Хикмет се измъкна от изкуствена засада и излезе сам срещу вратаря Черни и не сбърка за 0:1.

Пет минути по-късно Стойчо Младенов реши да изкара Присо, който бе заменен от Тасио. Апостол Попов можеше да изравни, след колебание в защитата на Етър.

В 43-та минута Тодор Янчев сбърка неприятно в центъра на терена, но Садула не успя да се ориентира добре.

Минута по-късно падна и изравнителния гол в мача. Сержиньо получи топката в наказателното поле и вратаря изби първия му удар, но нямаше шанс при добавката за 1:1.

Така второто полувреме ЦСКА започна много по-уверено и играеше по-стабилно в предни позиции.

Иван Бандаловски след хубав пробив намери Тасио в малкото наказателно поле и бразилецът се разписа за 2:1.

ЦСКА продължи да бъде по-опасния тим. В 70-та минута Анисе излезе сам срещу вратаря и бе фаулиран в наказателното поле. Вратарят Цанков получи само жълт картон след като бе останал сам. Анисе бе точен от бялата точка за 3:1.

След този гол гостите като че, ли се обезвериха и нямаха сили да се върнат в мача. Двамата треньора направиха своите смени в търсене на по-голяма свежест на терена. Дебют за ЦСКА направиха Нюаджи и Илиас Кириакидис, които замениха съответно Карачанаков и Янчев. В последната минута Тасио можеше да вкара втори гол и да направи победата по-изразителна, но не уцели вратата от удобна позиция в малкото наказателно поле.

Така ЦСКА вече има 11 точки и заема 6-то място в класирането. В следващия кръг „червените" гостуват на Славия на 6 октомври от 18:00 часа. Отборът на Етър пък остава с една победа на 15-то място в А група.