Мораеш дебютира за Металург (Донецк) със загуба в Украйна

Бившият футболист на Левски Зе Соареш отбеляза единственото попадение при изненадващата домакинска загуба на Металург (Донецк) с 1:2 от Заря (Луганск) в мач от втория кръг на украинското футболно първенство, информира БТА. Така тимът от Донецк остава без спечелена точка.

Зе Соареш изравни резултата в 31-ата минута с удар от десетина метра след извеждащ пас на Микола Морозюк, но Иля Галюза донесе успеха на гостите девет минути преди края.

За Металург не игра бившият нападател на ЦСКА Велизар Димитров, но като титуляр започна друг бивш играч на "червените" - Жуниор Мораеш, който беше заменен в 70-ата минута от бразилския си сънародник Данило.

Българските защитници Петър Занев и Валентин Илиев играха цял мач при успеха на Волин над гостуващия Ворскла с 1:0. Занев получи жълт картон две минути преди края, а единственото попадение реализира Даниел Суботич в 33-ата минута.

Във временното класиране Волин е седми с актив от 4 точки. Лидер е Шахтьор (Донецк) с 6 точки, а още пет отбора са с пълен актив след първите два кръга.