Рома прегази тима на Виданов, той удря греда (Видео)

Българският защитник Павел Виданов игра за своя Заглебие (Любин) при разгромната загуба с 0:4 от италианския гранд Рома в контролна среща по футбол на "Ригли Фийлд" в Чикаго.

Бившият защитник на ЦСКА дори бе близо до това да се разпише, но удари гредата на вратата на Мартен Стекеленбург, като това бе едно от малкото положения за поляците в срещата.

Иначе Римляните доминираха тотално и решиха всичко до почивката с четири попадения. Още в самото начало Пабло Даниел Освалдо откри резултата след отлична асистенция на Боян Къркич.

Панайотис Тахтсидис удвои с удар от 30 метра в 19-ата минута, а Елик Ламела направи резултата класически след половин час игра след подаване на новото попълнение Майкъл Брадли.

Къркич оформи крайното 4:0 след самостоятелна акция малко преди почивката.

Съставът на Рома: Стекеленбург; Рози (46 - Хайнце), Романьоли, Кастан (46 - Бурдисо), Тадей (67 - Хосе Анхел); Брадли (67 - Вере), Тачцидис (46 - Флоренци), Пянич (46 - Маркиньо); Ламела (46 - Н. Лопес), Освалдо (46 - Тоти), Къркич (67 - Лука)