Дрогба дебютира с асистенция за Шанхай Шенхуа (Видео)

Бившият нападател на Челси Дидие Дрогба дебютира за новия си клуб Шанхай Шенхуа в първенството на Китай при равенството 1:1 срещу Гуанджу.

Нападателят влезе в игра в началото на втората част и имаше ключова роля за спечелената точка.

Той можеше да вкара гол още с първото си докосване до топката, но противниковият вратар спаси негов мощен изстрел от пряк свободен удар.

В 68-та минута националът на Кот д'Ивоар намери с извеждащо подаване своя съотборник Као Юндинг, който с финтира вратаря и изравни на празна врата.

Преди това домакините от Гуанджу бяха излезли напред в резултата, след като бразилският защитник на Шанхай Мойсес си вкара автогол.

За гостите игра и друг бивш футболист на Челси - Никола Анелка, който премина в редиците на тима още през зимата.

Шанхай Шенхуа се намира на 12-то място в таблицата на местното първенство. От 17 мача тимът има едва 4 победи.