Монтана надви Левски Волей в тайбрека

снимка: volleyball.bg

Повече от два часа игра бяха необходими на отборите на Монтана (Монтана) и Левски Волей (София), за да излъчат победител в срещата помежду си от отложения за днес седемнадесети кръг в Суперлигата при мъжете.

За радост на около 300 зрители в монтанската зала Огоста, домакините изтръгнаха победата след драматично 3:2 (23:25, 25:23, 25:19, 21:25, 20:18).

Първите два гейма преминаха доста драматично и след няколко обрата в резултата двата си размениха по един гейм, спечелен при минимална разлика с 25:23.

В третата част, благодарение на ефективната си игра в нападение и намаленото количество непредизвикани грешки, Монтана контролираше положението на терена и спечели с 6 точки разлика.

В четвъртия гейм ролите се размениха и Сините успяха да доведат нещата до пети гейм. В тайбрека битката в Огоста беше епична.

Няколко пъти се смени водачеството в резултата, числата на таблото доста подминаха 15 и едва при 20:18 момчетата на Петър Дочев триумфираха като победители.

Въпреки победата, от щаба на Монтана се оплакаха пред BGvolleyball.com от съдийството, особено в петия гейм.

Симеон Александров наниза 30 точки за Левски и стана топреализатор на двубоя. За победителите се отличи Цанко Цанков с 27.

Благодарение на спечелената точка, Сините изпревариха Арда (Кърджали) в класирането и вече са на шесто на място с 29 точки. Монтана остава седми с 26 точки.