Тренто се наложи над Вибо Валентия у дома

снимка: cev.lu

Италианският волейболен шампион Тренто постигна нова победа в първенството на Серия А1, след като тази вечер възпитаниците на националния селекционер Радостин Стойчев се наложиха с 3:1 (25:10, 20:25, 34:32, 25:15) над Вибо Валентия на Николай Николов.

Двубоят бе от програмата на 21-ия кръг на шампионата, като Цветан Соколов и Матей Казийски дадоха своя принос за победата на европейския и световен клубен шампион. Ники Николов също бе в състава на Вибо Валентия, но не успя да помогне на гостите за нещо повече в двубоя.

Радостин Стойчев отново направи някои рокади в своя титулярен състав, като Матей Казийски бе оставен на пейката. Сред титулярите обаче попадна Цецо Соколов, който зае мястото на Ян Щокър. Двата тима си размениха по един гейм, но в третия и четвъртия Тренто натисна газта и не остави шансове на Вибо.

Матей Казийски и Цветан Соколов завършиха срещата с равен актив от отбелязани точки - по 12.

По този начин Тренто остава на лидерската позиция в Серия А1, разполагайки с актив от 56 точки след 19 победи и само 2 поражения. Вибо Валентия пък се смъкна на 10-а позиция в таблицата, имайки негативен баланс от 9 победи и 12 загуби.

В следващия кръг Тренто отново е домакин - този път на Рома Волей, докато Вибо Валентия домакинства на Латина.