Пирин увеличи преднината си на върха в Суперлигата

снимка: bgvolleyball.com

Лидерът в шампионата на Суперлигата Пирин Балканстрой (Разлог) взе сладък реванш за единствената си загуба до момента в първенството и се наложи като домакин над Арда (Кърджали) с 3:0 (25:23, 30:28, 25:21).

Така след 19 изиграни срещи Пирин е начело с 53 точки, а на втора позиция е Марек с 45, следван от ЦСКА с 41 и Нефтохимик с 36.  Левски е 5-ти с 29, а Арда е с актив от 28 пункта, но тези два тима са с мач по-малко, в сравнение с отборите пред тях в класирането.

В други мачове от днешната програма Нефтохимик 2010 се наложи с 3:1 при визитата си на Славия, а КВК Габрово прекрати негативната си поредица с 3:0 в Пловдив срещу Виктория Волей.

Възпитаниците на Мирослав Живков започнаха срещата в добро темпо и поддържаха преднина от четири точки при 8:4, 16:12 и 22:18. В край на гейма обаче гостите демонстрираха характер и ас на Невен Нешев направи изоставането им само една точка при 22:23. Това обаче не стресна домакините и те затвориха гейма при 25:23.

Във втората част Арда не позволи на съперника си откъсване в резултата и дори водеше в резултата в няколко епизода, при 7:5 и 15:14. В разиграванията над 20-а точка гостите спасиха два геймбола и на свой ред пропиляха два при 27:26 и 28:27, за да се стигне до втори гейм на сметката на Пирин.

В третия гейм домакините започнаха ударно и поведоха с 8:1 и 10:3. Арда се върна в боя при 9:11, но отново позволи съперникът да поведе с 16:11, с което на практика се прости и с възможността да измъкне нещо от днешния двубой в Разлог.

Най-резултатен в двубоя бе Кирил Хаджиев от гостите с 14 точки, докато за Пирин, Костадин Гаджанов и Йордан Желязков завършиха с по 13:13.