Монпелие изхвърли ПСЖ за Купата на Франция

Пари Сен Жермен отпадна от турнира за Купата на Франция след поражение с 1:2 на "Парк де Пренс" във френската столица от Монпелие.

Така след като през миналата година ПСЖ отпадна на четвъртфинал от тима на Евиан Тонон Гаяр, сега се прости с надпреварата още в 1/16 финалите.

Парижани бяха отборът, който привидно владееше инициативата, имаше смазващо превъзходство във владението на топката и създаде повече положения за гол, но след последния съдийски сигнал ликуваше Монпелие.

Даниел Сонгре откри резултата в 20-а минута от пряк свободен удар, но домакините бързо изравниха. В 30-а минута Хавиер Пасторе и Лукас Дине взаимодействаха добре и Единсон Кавани бе точен за 1:1.

Играчите на Лоран Блан обаче така и не можеха да стигнат до второ поадение, а дори напротив в 69-а минута получиха второ такова и то отново след статично положение. М'байе Нианг центрира от корнер и Виктор Монтаньо с глава наказа Никола Душе за 2:1.

До края на двубоя домакините опитаха да променят развоя на събитията, а на терена се появи и Златан Ибрахимович, на когото бе дадена почивка. В края на двубоя от щаба на ПСЖ имаха претенции за нарушение срещу шведа в наказателното поле, но такова не бе отсъдено и срещата завърши с поражение за шампионите.