Съндърланд разплака и Юнайтед

Съндърланд изхвърли Манчестър Юнайтед от турнира за Купата на Лигата след драматична победа с дузпи и се класира за финала на надпреварата.

В редовното време двубоят не бе особено зрелищен и то завърши при резултат 1:0 в полза на "червените дяволи" след гол на Джони Еванс в 37-а минута. Това означаваше, че ще има продължения, тъй като първия полуфинал на "Стейдиъм ъф Лайт" завърши с победа 1:0 за домакините.

Точно в края на продълженията дойде голямата драма. В 119-а минута "черните котки" изравниха чрез Фил Бардсли и вече се виждаха на финал. В буквално последната си възможност обаче Юнайтед отново поведе с гол на Хавиер Ернандес и се стигна до дузпи.

Там футболистите на Дейвид Мойс се оказаха по-неточни и след като вкараха само една от своите възможности се простиха с надпреварата.

Така Съндърланд поднесе втора сензация в турнира. На четвъртфиналите "черните котки" отстраниха Челси също след драма с продължения и гол в края. Сега те сториха това и с друг гранд, което им осигури първи финал в историята. На "Уембли" Густаво Пойет и компания ще срещнат Манчестър Сити, който отстрани Уест Хям.

Кошмарният сезон на Юнайтед продължава. "Червените дяволи" на практика вече са без шанс за трофей в Англия, след като отпаднаха от всички турнири, а в Премиършип са на 14 точки разлика от лидера Арсенал.

В стартовия състав на Дейвид Мойс отново ги нямаше Уейн Рууни и Робин ван Перси. Заради контузии срещата пропуснаха още Рио Фърдинанд и Луиш Нани, докато Неманя Видич бе наказан. В атака Мойс заложи на Дани Уелбек и Хавиер Ернадес. От дясно пък започна Шинджи Кагава.

Карлос Куеляр и Кийрън Уестууд бях аут от единайсеторката на мениджъра на "черните котки" Густаво Пойет, който избра в предни позиции да започнат Фабио Борини, Адам Джонсън и Стивън Флетчър. Новите попълнения Сантяго Вергини и Оскат Устари останаха на пейката.

4059811

Юнайтед започна срещата спокойно. Играчите на Дейвид Мойс се нуждаеха минимум от гол и то, за да стигнат до продължения, но действаха хладнокръвно, без да се хвърлят в дръзки атаки и изчаквайки своя шанс. Той дойде в края на полувремето.

Първо в 36-а минута Аднан Янузай и Щинджи Кагава комбинираха добре, за да стигне топката до Дарън Флетчър, който удари греда. При последвалия корнер Уелбек пробва триково отиграване, което не се получи, но топката се озова в непокрития на далечната греда Джони Еванс и той се разписа за 1:0.

Съндърланд също имаше своите възможности през първата част. Още в 19-а минута Фабио Борини можеше да открие с много красив удар от двайсетина метра, но топката мина над вратата. След гола на Юнайтед гостите натиснаха съперника си и в 41-а минута удар с глава на Уес Браун бе изчистен на два метра от голлинията от Алекс Бютнер.

4059814

Втората част започна с малко неочакван натиск на гостите. Сериозни ситуации пред Давид Де Хея обаче нямаше. В 55-а минута Борини проби хубаво по левия фланг, но опитът му за удар бе париран от Крис Смолинг.

Пред отсрещната врата доста активен бе Аднан Янузай, но точният завършващ удар убягавше на младия белгиец и той не успя да ознаменува участието си  с попадение.

"Черните котки" продължиха да показват, че не искат да чакат продължения и в 76-та минута създадоха най-чистото си положение до момента. Борини центрира към Адам Джонсън в наказателното поле, който опита удар от воле, но Еванс се намеси и след съприкосновението с него топката излезе в корнер. Три минути по-късно и Маркос Алонсо отправи заплашителен шут по диагонала, но Де Хеа извади късмет, че той излезе в аут.

4059815

В заключителните минути на редовното време напрежението се пренесе пред вратата на Вито Маноне, но резултата в полза на Юнайтед се запази само 1:0, а това означаваше продължения.

В 12-а минута на първото продължение Хавиер Ернандес можеше до голяма степен да реши изхода от двубоя, след като се измъкна от отбраната на Съндърланд, но очи в очи с Вито Маноне не намери рамките на вратата.

И двата тима имаха своите шансове през продълженията, но огромната драма дойде буквално в самия край на срещата. В 119-та минута Ки бе оставен да се разходи между защитниците на Юнайтед и да подаде на Фил Бардсли. Той стреля, а Давид де Хеа се намеси повече от неубедително, за да попадне топката в мрежата му - 1:1.

В ответната атака обаче Янузай белсна и след като проби отляво върна топката към центъра на наказателното поле, където Хавиер Ернандес бе на точното място, за да направи 2:1.

4059829

Дузпите тръгнаха зле за Съндърланд и Крейг Гарднър пропусна първата, стреляйки над вратата. Дани Уелбек обаче веднага върна жеста. Слабо изпълнение на Стивън Флечър при вторите дузпи позволи на Де Хеа да спаси с лекота, а след това Дарън Флетчър даде аванс на "червените дяволи".

Маркос Алонсо вкара първата дузпа за Съндърланд, докато Янузай стреля право в ръцете на Маноне. Ки бе точен при четвъртото изпълнение за "черните котки" и ги изведе напред. Последва пропуск на Фил Джоунс и такъв на Адам Джонсън, който пропусна да класира тима си на финал. Рафаел обаче бе поредният сбъркал тази вечер и това сложи точка на надеждите на шампионите на Англия.