Удинезе прекрати медения месец на Зеедорф

Кларънс Зеедорф допусна първа загуба като старши-треньор на Милан, а „росонерите“ напуснаха турнира за Купата на Италия.

Милан посрещна Удинезе на своя „Сан Сиро“, но пред собствена публика футболистите на холандеца допуснаха поражение с 1:2. Марио Балотели изведе Милан напред още в самото начало, но Луис Муриел възстанови равенството в края на първата част. Резервата Нико Лопес пък класира „фриуланите“ на 1/2-финал, бележейки победно попадение в 78'.

Така Удинезе елиминира от надпреварата и втория гранд на Милано, след като на 1/8-финалите тимът от „Фриули“ отстрани и състава на Интер. На 1/2-финалите съперник на Удинезе ще бъде победителят от сблъсъка между Фиорентина и Сиена.

Кларънс Зеедорф заложи на някои от най-добрите си футболисти, като Марио Балотели, Кака и Робиньо започнаха в предни позиции за домакините. Найджъл Де Йонг, Валтер Бирса и Антонио Ночерино заеха места в средната линия, докато Кристиян Сапата и Адил Рами действаха като двойка централни защитници. Преди двубоя Милан бе сполетян от грипна епидемия, поради което Андреа Поли, Брайън Кристанте и Кристиян Дзакардо останаха извън състава.

Антонио Ди Натале не бе сред титулярите на Франческо Гуидолин, като атаката на „фриуланите“ бе предвождана от колумбиеца Луис Муриел. Португалецът Бруно Фернандес помагаше на тарана, а Габриел Силва и Силван Видмер нападаха от двата фланга.

4059801

Двубоят на „Сан Сиро“ стартира изцяло по план за „росонерите“, които откриха резултата след само седем минути игра. Робиньо докосна топката след центриране на Валтер Бирса, като кълбото се озова право в краката на Марио Балотели. Италианският национал не сбърка от чиста позиция и изведе домакините напред – 1:0.

Това доведе до активизация в редиците на гостите, като Удинезе потърси изравнително попадение. Кристиян Абиати се справи с изстрел на Емануел Баду, а опит на Бруно Фернандес не намери очертанията на вратата.

Малко по-късно отново Абиати се намеси след удар на Баду, а грешка на Найджъл Де Йонг за малко не бе използвана от Фернандес.

4059799

Усилията на гостите все пак доведоха до резултат. Четири минути преди почивката лош шпагат на Урби Емануелсон повали Видмер наказателното поле на Милан, което и доведе до дузпа в полза на Удинезе. Зад топката застана Луис Муриел, който стреля безпощадно в долния ляв ъгъл на вратата за 1:1.

Още в началото на втората част Луис Муриел пропусна да отбележи за втори път, а в 58' Лацари също не успя да отбележи от добра позиция. В 61' отново пред Муриел се отвори възможност, но този път Адил Рами се намеси решително.

4059800

В 73' Марио Балотели оживи трибуните, изпълнявайки пряк-свободен удар пред вратата на Удинезе. Чернокожият таран намери очертанията на вратата, но Бркич се разтегна добре и спаси.

Само пет минути по-късно „Сан Сиро“ замлъкна. Робиньо изгуби топката в половината на съперника, което позволи на „фриуланите“ да организират акция. Нико Лопес напредна с топка в краката и с отличен изстрел матира Абиати за 1:2.

Кларънс Зеедорф реагира и вкара новото попълнение Кейсуке Хонда, но и японецът не успя да вдъхнови „росонерите“ за обрат.

AC Milan vs Udinese 1-2 - Full Highlights...by AllGooals