Моноспектакъл на Суарес взриви "Анфийлд"

Ливърпул се реваншира по най-добрия начин на своите привърженици за загубата от Хъл, след като тази вечер в шоу на Суарес домакините разбиха Норич с 5:1 в мач от 14-ия кръг на Премиършип.

Вечерта принадлежеше на уругвайският №7 на мърсисайдци, който вкара цели 4 гола (15, 29, 35, 74), а част от тях бяха с брилянтни изпълнения. Той записа и асистенция за гола на Стърлинг в 88', а за Норич Джонсън вкара почетното попадение в 84.

Това беше и трети хеттрик за Суарес срещу този съперник, като той е първият футболист в историята на Премиършип, който записва подобно постижение срещу един единствен отбор. Така той собственоръчно върна Пуул в 4-ата, като отборът на Брендън Роджърс има 27 точки.

В първите минути Ливърпул натисна и имаше няколко шанса да поведе. Честта обаче се падна на Луис Суарес в 15', след като уругвайският стрелец успя да матира Руди с удар от над 23 метра, с който откри резултата по невероятен начин.

Вечерта обаче тепърва започваше за №7, който до края на полувремето продължи да прави каквото си иска със защитата на Норич, а това доведе до нови два гола.

В 24' отличен пробив на Джонсън беше продължен към Суарес, но някак защитниците на гостите успяха да избият. 5 минути по-късно това се оказа невъзможно, като Коутиньо центрира от корнер, а уругваецът вкара един от по-лесните си голове за “червените“.

Малко по-късно №7 отново блесна с гения си, след като успя да чукне топката покрай Фой, а след това с полуволе препарира за трети прът Джон Руди – 3:0 и три гола за Суарес, за когото това беше 3-и хеттрик срещу този съперник.

Това обаче не беше всичко от голмайстора на Ливърпул, който се прояви още няколко пъти през втората част. За негово съжаление, само един негов удар се озова в мрежата, като с красив изстрел в 74' той направи Руди безпомощен за 4:0.

Това беше и краят на шоуто на Суарес, но не и на спектакъла на "Анфийлд". Гостите все пак стигнаха до почетен гол, когато Джонсън успя да засече с глава центриране от крилото и направи 4:1. Стърлинг обаче върна 4-головия аванс на своите, след като Суарес реши да не търси 5-и гол, а да асистира на своя съотборник - 5:1.