Сити най-накрая показа класа като гост

Манчестър Сити задържа 3-тото място в Премиършип и след междинния 14-ти кръг, след като постигна очаквана победа с 3:2 при гостуването си на Съндърланд. Мачът започна с 15-минутно закъснение заради големия трафик около стадион „Дъ Хоуторнс“ предвид огромния интерес към двубоя от страна на домакинските фенове.

„Гражданите“ си осигуриха комфортен аванс още на почивката с попаденията на Серхио Агуеро и Яя Туре. Един Джеко асистира отлично за аржентинския национал, който от около 8 метра в наказателното поле нямаше как да сбърка и откри резултата още в 9-ата минута.

Това е 14-ти гол в последните 12 мача за намиращия се във великолепна форма Агуеро, който иначе има 11 попадения в Премиършип до момента през сезона. Той се намира на второ място в класацията на голмайсторите в Англия, изоставайки единствено от Луис Суарес (14), който наниза цели 4 за Ливърпул още през първото полувреме за победата над Норич с 5:1.

Александър Коларов пък предостави добро центриране по тревата за Туре в 24-ата и котд'ивоарецът от границата на малкия пенал с красив удар не пропусна да удвои преднината на Сити – 0:2.

Туре се разписа за втори път в мача за 0:3 в 74-ата минута, след като вкара от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Коларов.

Националът на Кот д'Ивоар вече има 7 попадения на сметката си във Висшата лига и още в 14-ия кръг подобри постижението си в това отношение (6) от миналия сезон.

В 86-ата минута вратарят на "гражданите" Костел Пантилимон си вкара нещастен автогол, а домакините помечтаха за знаменит обрат малко по-късно, когато Виктор Аничебе отбеляза за 2:3 в 94-ата минута.

За повече драма обаче нямаше време и все пак Уест Бромич не можа да стигне до героично равенство.

Манчестър Сити вече има 28 точки и продължава да заема 3-то място в класирането, изоставайки с 6 от лидера Арсенал, който победи с 2:0 Хъл Сити в своя мач от междинния 14-ти кръг. Челси е втори с 30 пункта, след като надви с 2:1 Съндърланд като гост по същото време днес.

Уест Бромич Албиън допусна първо поражение от 5 мача на „Дъ Хоуторнс“ и остава с 15 точки на 13-то място в класирането.

Добрата новина за „гражданите“, освен победата, бе и завръщането в състава на капитана Венсан Компани, който пропусна последните 10 мача заради контузия в бедрото.

С негово присъствие Сити успя да се представи по-впечатляващо при гостуването си, което бе големият проблем на тима досега през сезона. Преди днешния сблъсък отборът на Мануел Пелегрини бе спечелил само 4 точки от 6 мача далеч от Манчестър.