Монако с първа победа за годината в Лига 1

Монако се наложи с 2:0 като гост над Тулуза и остава основен конкурент на Пари Сен Жермен за титлата във Франция.

Победата бе 13-а в Лига 1 за "монегаските", но първа за 2014 година. В предишния кръг те направиха равенство с Монпелие, а в последния си двубой за миналата година отстъпиха с 1:2 на Валансиен.

Двубоят с Тулуза бе ставнително равностоен, но Монако се възползва по-добре от своите положения и с два гола в двете полувремена грабна трите точки.

Аванс на гостите даде Лайвин Курзава в 36-та минута, когато оплозтвори подаване на Жофри Кондогбия. Второто полувреме обаче не бе никак комфортно за Монако, тъй като до 87-та минута тимът имаше само гол аванс. Три минути преди края на редовното време обаче влезлият като резерва Лукас Окампос удвои с красиво изпълнение.

Така Монако събра 45 точки и има само две по-малко от ПСЖ. Парижани обаче са с мач по-малко. По-късно тази вечер те се изправят срещу Нант. Тулуза се намира на 11-о място с актив от 28 пункта.