Челси прати шампионските амбиции на Юнайтед в историята

Шампионът на Премиършип Манчестър Юнайтед показа наглед, че мисията "защита на титлата" изглежда невъзможна, след като "червените дяволи" претърпяха пълен крах при гостуването си на Челси и загубиха катастрофално с 3:1 от кандидат-шампиона.

Самуел Ето'о изригна на голямата сцена, след като реализира вездесъщ хеттрик, който се оказа и негов първи за настоящия сезон. Той вкара два гола през първото полувреме, а през второто вкара още един. Чичарито оформи крайното 3:1.

Манчестър Юнайтед пък се държа равностойно на своя противник само в първите 15 минути, но след това лондончани взеха инициативата в срещата и не я изпуснаха до самия край. Видич пък си изкара нелеп червен картон за грубо нарушение 3 минути преид края.

Жозе Моуриньо пък постигна успех №100 във Висшата лига, като направи това само в 122 двубоя.

4058865

Гостите все пак имат претенции към Фил Даут, тъй като при 1:0 Дани Уелбек беше закачен в наказателното поле, но реферът прецени, че контактът не е бил достатъчен, за да отсъди 11-метров наказателен удар.

С гръмката победа Челси не позволи на Арсенал и Манчестър Сити да се отдалечат, като лондончани отново са на 2 точки от върха, като имат 49. В същото време "сините" все още не са допуснали гол през календарната 2014 година.

Положението на Манчестър Юнайтед пък никак не е добро, като отборът е 7-и с 37 точки и е на 6 от заветното 4-о място.

4058870

Изненадващо, Ето'о почна като централен нападател за Челси - решение на Моуриньо, което му донесе страхотни дивиденти. За Юнайтед пък Кагава, който изигра силен мач срещу Суонси, бе оставен на пейката за сметка на Ашли Иънг.

Двубоят почна с натиск на гостите, които се отчетоха с няколко опасни атаки, дело най-вече на Аднан Янузай. Защитата пред Петър Чех обаче се справи, а в единия от случаите и самият вратар се намеси успешно веднъж.

4058874

В 17' защитата на Юнайтед сбърка фатално - Ето'о овладя на крилото и проби почти необезпокояван към наказателното поле на гостите. Той си нагласи топката на левия крак и след рикошет ударът се превърна в неспасяем за Де Хеа - 1:0 за домакините.

4058872

До края на полувремето лондончани поведоха с 2:0, след като отново Ето'о беше изпуснат от защитата, а камерунецът не сбърка след центриране и удар от близо. Преди тази ситуация обаче Даут не отсъди дузпа за гостите за нарушение срещу Уелбек.

Втората част почна ударно за домакините, които се разписаха за трети път, а отново в прегръдките на своите съотборници беше Ето'о. Де Хеа спаси труден удар на Кейхил, но камерунецът отново беше непокрит - добавка и 3:0.

4058873

Логично, темпото в мача спадна, но все пак една от редките добри атаки за Манчестър завърши с прекрасно подаване към резервата Чичарито - 3:1. Най-интересното до края беше, че Неманя Матич направи повторен дебют за домакините.