Много борба, малко зрелище и никакви голове в дербито на Манчестър

Отборите на Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед изиграха най-постното градско дерби помежду си в последните години, завършвайки при резултат 0:0 на ст. "Сити ъф Манчестър" в района на Йистландс.

Бившият капитан на националния отбор Димитър Бербатов се завърна в титулярния състав на своя тим, след като поради вирус пропусна домакинството на Уулвс през уикенда. Благоевградчанинът остана на терена до 78', когато бе заменен от младия мексиканец Хавиер Ернандес. За Сити пък в игра се завърна аржентинският капитан на "гражданите" Карлос Тевес, който доскоро се лекуваше от травма в родината си.

Двубоят започна с много битка по целия терен, като така продължи и до края. Домакините наложиха лек домакински натиск върху тима на Юнайтед, който с течение на времето успя да изнесе играта напред, благодарение и на активната игра на Димитър Бербатов.

Ударите по посока двамата вратари обаче бяха по-малко от очакваното. В 21' Евра не затрудни Джо Харт с изстрел с левия крак, а в 36' Карлос Тевес изправи трибуните на крака. Бившият нападател на "червените дяволи" стреля от пряк-свободен, ала опитният Едвин ван дер Сар се намеси решаващо и предотврати попадение в мрежата си. В края на полувремето пък Тевес и младият бразилец Рафаел да Силва за малко не се сбиха, ала до нещо сериозно не се стигна.

През втората част ситуациите за отбелязване на гол отново не бяха много, въпреки че и двата тима се активизираха в заключителните минути. В 57' Димитър Бербатов сътвори един от най-красивите моменти в срещата, когато можеше да отбележи красиво попадение. Влезналият като резерва Уес Браун центрира от десния фланг на атаката, а Бербатов се опита да отбележи с красив акробатичен удар. Деветката на Юнайтед успя да намери топката, ала не и да я насочи в някой от ъглите на пазената от Джо Харт врата, което позволи на английския национал да я улови сигурно в ръцете си.

До края здравата битка на терена продължи, като в крайна сметка до голове така и не се стигна. В 58' Карлос Тевес отново направи опит да преодолее Ван дер Сар, ала този път ветеранът бе затруднен далеч по-малко. В 87' пък Джон О'Шей пропусна топката между краката си, ала Пабло Сабалета не успя да се възползва.

Така Манчестър Сити пропусна възможност да се изравни по брой точки със своя градски съперник, събирайки актив от 21 т. след 12 изиграни срещи. Юнайтед пък вече има 24, с което обаче отново изостана на 4 пункта зад шампиона и настоящ лидер във временното класиране Челси.