Непостоянният Ювентус продължи да губи точки и в Бреша

Отборът на Ювентус допусна ново изоставане от върха в италианската Серия А, завършвайки наравно 1:1 при гостуването си на Бреша в мач от междинния 11-и кръг на италианското Калчо.

Възпитаниците на Луиджи дел Нери за пореден път демонстрираха непостоянство и липса на последователност в изявите си, което и ги оставя на 4 точки зад новия лидер във временното класиране - Милан.

Всичко изглеждаше наред за Юве само 20 минути преди края, когато "бианконерите" съумяха и да излязат напред в резултата. Фабио Куалиарела се възползва от центриране на реабилитирания поради много контузени играчи Фабио Гросо, съумявайки да открие в полза на Ювентус.

Щастието за Ювентус обаче трая кратко, тъй като домакините от Бреша съумяха да възстановят равенството само минутки по-късно. В 73' Диаманти реализира красиво попадение във вратата на Марко Сторари, стреляйки фалцово в обратния ъгъл от границата на наказателното поле, преодолявайки стража за крайното 1:1.

Така Ювентус не само пропусна шанс да се доближи до лидерите в Серия А, ами и се свлече на пета позиция в таблицата.