Барса не остана по-назад от Реал и разгроми със същия резултат гостите от Сеута

Скоро, след като Реал Мадрид разгроми Реал Мурсия с 5:1 на своя "Бернабеу" в мач от 1/16-финалите на Купата на Краля, с успех със същия резултат се поздрави и шампионът Барселона, разгромил тима на Сеута на своя "Камп Ноу".

След успех с 2:0 в първия мач, всички в каталунската столица се бяха настроили за протоколен реванш, белязан от общо шест попадения. В титулярния състав на Хосеп Гуардиола попаднаха някои от младоците на клуба, сред които Бартра, Тиаго и Нолито, като именно последният откри след отлична солова акция след само 3 минути игра.

Още в 7' пък резултатът бе удвоен, след като може би донякъде изненадващо, аржентинският бранител Габриел Милито се озова на стрелкова позиция и вкара за 2:0. В 27' пък гостите от Сеута съвсем бяха обезсърчени, след като останаха с човек по-малко на терена, а Боян Къркич не успя да реализира отсъдената за "каталунците" дузпа, стреляйки в гредата. Сеута все пак стигна до гол до края на полувремето, след като Де Гузман преодоля Пинто за 2:1.

През втората част обаче гостите инкасираха още три попадения в мрежата си, като на терена за Барселона се появи и аржентинската суперзвезда Лионел Меси. Педро отбеляза за 3:1 в 51', а само минути по-късно Боян Къркич отбеляза един от редките си голове напоследък, като асистенцията бе на Меси.

Самият Лионел Меси пък се разписа за крайното 5:1 в 68', отбелязвайки и 17-ия си гол за сезона, излизайки очи в очи с вратаря на гостите. Отлична асистенция за попадението пък записа младата перла на "лос кулес" Тиаго Алкантара, който изведе аржентинеца на чиста стрелкова позиция за отбелязване.