Младоци вкараха за Италия, "адзурите" спестиха усилия срещу Малта

Италия излезе начело в „българската" квалификационна група Б за Световното първенство, след като надигра с 2:0 тоталния аутсайдер Малта.

„Скуадра адзура" има 4 точки, колкото и българския национален отбор, но засега е лидер с по-добрата си голова разлика (4:2 срещу 3:2 на „лъвовете").

Успехът над Малта не дойде бляскаво и бе изкован от младите надежди на италианския футбол Матиа Дестро и Федерико Пелузо. Друг обещаващ младок - Лоренцо Инзине направи впечатляващ дебют с националната фланелка, а селекционерът Чезаре Прандели този път бе заложил на схема с „диамантена" халфова линия вместо онова 3-5-2 в София.

Дестро впечатли с включването си срещу България и този път изведе нападението на „адзурите" редом до Пабло Освалдо. Новото попъление на Рома откри резултата още в 5-ата минута на стадион „Бралиа" в Модена.

Халфът на Ювентус Клаудио Маркизио сервира отлично топката към Дестро и той с глава реализира първия си гол с мъжкия национален отбор на Италия.

Като цяло Андреа Пирло бе много добре персонално пазен от противниците си, а пространствата в половината на малтийците просто липсваха. След почивката обаче домакините се активизираха и пробваха нестандартни ходове в изграждането на атаките си, но така и не стигаха до достатъчно добра позиция за изстрел.

Далечните удари на Маркизио, Пирло, Инзине и Дестро не намираха целта, но в 92-ата минута Пелузо също вкара дебютния си гол за мъжкия представителен тим - той засече кълбото след центриране от корнер на Пирло за крайното 2:0.