Германия спечели трудно срещу Австрия

Полуфиналистът от последното европейско първенство Германия записа втора поредна победа в своята квалификационна група за световното в Бразилия, след като надигра изключително трудно като гост Австрия с 1:2.

В самото начало на срещата домакините изненадаха Германия с много добра игра, като по-опасните положения бяха пред вратата на Мануел Нойер. До 20-ата минута Австрия създаде няколко опасни положения, които обаче бяха пропуснати от Харник и Иваншич, докато немците се отчетоха само с една по-опасна атака, завършила със слаб удар на Мюлер в ръцете на вратаря.

Постепенно Бундестимът заигра по-добре, като започна да натиска своя съперник. Резултатът не закъсня и в самия край на първата част полуфиналистът от Евро 2012 стигна до попадение. Клозе подаде към Марко Ройс, който проби и с мощен удар от около 15 метра прониза вратаря на домакините - 0:1.

В 51-ата минута съотборниците в Байерн Кроос и Мюлер комбинираха отлично в наказателното поле, а Кавлак не успя да се намеси добре и фаулира атакуващия халф на Маншафта. Съдията отсъди дузпа, а Йозил изпълни добре в десния ъгъл на вратата - 0:2.

Австрия обаче вдигна оборотите и единият от головете беше бързо върнат. Арнаутович направи за смях защитата на гостите и пусна отличен пас към Юнузович, който изпревари Лам и простреля Нойер за 1:2.

До края на двубоя Австрия се опита да върне попадението, но Арнаутович се отчете с два пропуска в заключителните минути. Единият от тях беше в 87-ата минута, след като добра атака на домакините завърши с пас към нападателя, който обаче от два метра стреля изключително слабо и не успя да донесе точката на своя тим - 1:2 за Германия.

Така, Маншафтът води в група С, като дели първото място с отбора на Ейре. Двата тима имат по 6 точки, след като си осигуриха победи в двата си двубоя от квалификациите до момента.