Холандия мушна 4 гола на Унгария

Холандия записа втора поредна победа в квалификациите за Световното първенство в Бразилия след 2 година, като се наложи над Унгария като гост с убедителното 1:4.

Срещата започна отлично за "лалетата", които още в 3-ата минута успяха да поведат в резултата. Добра акция на гостите завърши с подаване на Нарсинг към Джермейн Ленс и играчът на ПСВ успя да се разпише - 0:1.

Нещата обаче придобиха различен облик, след като Класие фаулира Золтан Гера в наказателното поле. Защитникът получи жълт картон, а в 7-ата минута Балаж Джуджак с уверено изпълнение на дузпата донесе равенство в резултата.

В 19-ата минута обаче Холандия отново успя да поведе, след като от лявото крило Снайдер качи топката на главата на Мартеенс, който успя да насочи добре коженото кълбо и "лалетата възстановиха гола си аванс.

През втората част паднаха два нови гола за гостуващия тим. Първо Йенс успя да реализира второто си попадение в срещата, след като в 53-ата минута се възползва от слабо отиграване на защитата на Унгария и от 10-ина метра се разписа. След него пък и резервата Хунтелаат успя да прониже Адам Богдан след хубаво подаване на най-добрия в срещата Джермейн Йенс.

По този начин Холандия вече има 6 точки след два изиграни мача, а в своята група D делят първата позиция с Румъния, която също има две победи. Следващите срещи са през октомври.