Мъката за Вердер продължава

Вердер загуби с 0:3 от гостуващия Волфсбург в мач от 30-ия кръг на германското футболно първенство.

Така възпитаниците на Томас Шааф записаха девети пореден мач без успех в Бундеслигата и запазиха 14-ото си място с 32 точки, на 5 точки над зоната за участие в плейоф за оставане в елита.

Гостите от Волфсбург пък прекъснаха серия от четири последователни равенства, а с успеха се изкачиха на 12-а позиция с 37 точки, с което до голяма степен гарантираха мястото си в Бундеслигата и през следващия сезон.

18-годишният Максимилиан Арнолд откри резултата на "Везерщадион" в 13-ата минута, след като се разписа във втори пореден мач в първенството. Той вкара с хубав удар от 25 метра.

Ивица Олич удвои в 27-ата минута след контраатака. Хърватинът беше изведен в чиста позиция от Ян Полак, преодоля вратаря на домакините Себастиан Мийлиц и от малък ъгъл прати топката в опразнената мрежа с осмия си гол за сезона.

Волфсбург реши всичко в средата на второто полувреме, когато Диего направи резултата класически от дузпа, отсъдена за нарушение в наказателното поле на резервата Йозкан Йълдъръм срещу Виейриня.