Дженоа остана под чертата в Серия А

Дженоа стигна само до 1:1 при домакинството си на Аталанта в изтеглен мач от 23-ия кръг на италианското футболно първенство.

Възпитаниците на Давиде Балардини се изкачиха на 18-ото място с 29 точки, но останаха в зоната на изпадащите, след като не успяха да запишат победа в осми пореден мач от калчото след средата на февруари.

Бергамаските пък се изкачиха на 13-о място с 38 точки, с което до голяма степен си гарантираха оставане в елита и през следващия сезон.

Домакините започнаха отлично срещата и Антонио Флоро Флорес откри резултата с глава в шестата минута след центриране на Матузалем. Това беше първи гол за сезона за Флоро Флорес, който пропусна последните три месеца заради контузия.

Само две минути по-късно обаче Кристиано Дел Гросо изравни. Той овладя топката на ъгъла на наказателното поле след подаване от корнер на Лука Чигарини и с фалцов удар направи 1:1.

Двубоят продължи нервно с малко положения пред двете врати, като съдията Антонио Джанкаро показа общо девет жълти картона, а в 57-ата минута изгони наставника на гостите Стефано Колунтуоно