Лидерът в Ла Лига Барселона се изпоти сериозно, но все пак измъкна успех с 1:0 при домакинството на Леванте в среща от 32-ия кръг на първенството.

Каталунците отново показаха, че играят трудно без голямата си звезда Лионел Меси, който не бе в групата за двубоя. Единственият гол за домакините падна едва 6 минути преди края, когато Сеск Фабрегас с техничен изстрел спаси своя тим от загуба на две точки. През първата част каталунците пропуснаха и дузпа, след като Давид Вия сбърка от бялата точка.

Така Барса записа 27-и успех от началото на сезона, събирайки актив от 84 точки и възстановявайки аванса си от 13 пункта пред втория Реал Мадрид. Леванте пък се намира на 12-а позиция с 40 точки.

Насочвайки и поглед към предстоящия мач с Байерн в Шампионската лига, наставникът на домакините Тито Виланова остави Серхио Бускетс, Шави, Жорди Алба, Педро и Алексис Санчес на резервната скамейка. Андрес Иниеста се появи сред титулярите, където бяха още Тиаго Алкантара, Сеск Фабрегас, Давид Вия и Кристиян Тейо. Алекс Сонг стартира като дефанзивен халф, докато Мартин Монтоя, Ерик Абидал, Адриано и Дани Алвеш започнаха в отбрана.

Голямата звезда на Барса Лионел Меси отново бе извън групата на тима, за да бъде съхранен за предстоящата битка на „Алианц Арена" във вторник.

От самото начало Барса наложи очакван контрол върху играта, но чистите шансове за гол пред Навас не бяха много. В 3' удар на Фабрегас бе избит в корнер, а в 13' Навас спаси удар с глава на Тиаго.

Три минути по-късно бе отсъдена дузпа в полза на „лос кулес". Андрес Иниеста бе фаулиран от бранител на Леванте, а зад топката застана Давид Вия. Ел Гуахе обаче не успя да отбележи, като изстрелът на астуриеца бе успешно париран от Навас. Сеск Фабрегас се опита да направи добавка, но също неуспешно.

В 32' каталунците отново застрашиха вратата на валенсианци, след като Тиаго по чудесен начин намери Тейо зад защитата на Леванте. Крилото опита изстрел от въздуха, който обаче не намери очертанията на вратата. В 34' Дани Алвеш стреля силно от пряк-свободен удар, но Навас отново спаси. В 43' и Давид Вия отправи опасен удар, но и този път Навас не допусна грешка.

И през втората част събитията на терена не се промениха, като домакините атакуваха, докато Леванте се отбраняваше успешно.

В 60' Тито Виланова извърши първа смяна, като Андрес Иниеста получи почивка преди мача с Байерн, бивайки заменен от Шави. Каталунците продължиха да нападат, но атаките на домакините рядко водеха до чисти шансове за първи гол.

Тито Виланова продължи да търси начини да промени статуквото, като Педро Родригес и Алексис Санчес също се появиха в игра. В 82' Давид Вия можеше да отбележи, но астуриецът стреля неточно след добро подаване на Алексис.

В 84' трибуните на „Камп Ноу" най-накрая изригнаха, а в герой за домакините се превърна Сеск Фабрегас. Алексис Санчес записа нова асистенция на сметката си и подаде на Сеск, който с нисък удар по земята матира Навас и вкара така чакания първи гол за Барселона - 1:0.

До края на срещата Барса можеше да отбележи и втори гол, като възможности за това не липсваха. Нов удар на Фабрегас бе спасен от Навас, а секунди по-късно стражът отрази и изстрел на Педро, който се насочваше към мрежата.