Милуол изпусна Блекбърн в първи 1/4-финал за ФА Къп

Милуол и Блекбърн не успяха да си отбележат гол на „Дъ Ден" и след 10 дни ще преиграят ¼ финала си от ФА Къп на „Ииуд Парк". Домакините бяха по-добрият отбор и създадоха повече положения, но късметът и вратарят Кийн ги лишиха от полуфинал.

Срещата започна по-добре за домакините, които използваха много добре крилата и се опитваха да създават напрежение пред вратата на Джей Кийн с центрирания. Милуол не се притесняваха и да стрелят от далеч, но ударите им не се получаваха.

Блекбърн се защитаваха добре и изчакваха своя момент на контраатака или след статично положение. Защитата им обаче се пропука при едно центриране от корнер в 27-та минута и само това, че Н'Гуесан фаулира вратаря Кийн ги спаси от изоставане в резултата. 10 минути по-късно домакините имаха нова чудесна възможност да поведат, но удар с глава Андрю Киоух се отби от гредата.

Второто полувреме започна с пропуск на младата звезда на Блекбърн Джордан Роудс, който прехвърли вратата с удар от 10 метра. Домакините се стреснаха и започнаха да пресират съперника близо до наказателното му поле. Това даде резултат и в 57-та минута удар на капитана Дани Шиту бе спасен с мъка от Кийн. Секунди по-късно Хълс пропусна нова възможност прехвърляйки вратата.

Гостите се посъвзеха и имаха чудесна възможност да поведат в 75-та минута, но удар с глава на Скот Дан рикошира в Шиту, а при добавката Джошуа Кинг уцели гредата. Капитанът на Милуол се реваншира 5 минути преди края отправяйки един силен удар, който с мъка бе избит от Кийн, а при добавката Хълс не бе точен.

Така срещата на „Дъ Ден" завърши 0:0 и след десетина дни на преиграването Блекбърн ще има домакинското предимство.