Хеттрик на Ибарбо донесе успех на Каляри

Хеттрик на колумбиеца Виктор Ибарбо донесе убедителен успех на Каляри срещу Сампдория с 3:1 в мач от 28-ия кръг на италианската Серия А.

22-годишният нападател на домакините вкара в 18', 52' и 72', преди Макси Лопес да върне едно попадение от дузпа в 90-ата минута на двубоя.

С днешния успех отборът на Каляри се доближи плътно до тима от Генуа и вече е 12-и във временното класиране с 34 т. Загубилият отбор на Сампдория остава 10-и в таблицата с точка повече (35).

Домакините от остров Сардиния бяха безапелационни в днешния двубой и взеха инициативата от самото начало на срещата. В 18-ата минута резултатът бе открит, след като вратаря на Сампдория изби удар на Албин Екдал, но беше безпомощен при шута на колумбийския нападател Виктор Ибарбо - 1:0 за Каляри.

Сардинският тим продължи да доминира по терена на „ИсАренас" и голмайсторът имаше шанс да вкара второто си попадение в 42-ата минута, но би встрани от вратата на Ромеро.

Второто полувреме започна отлично за Каляри и в 52-ата минута отново Ибарбо беше в прегръдките на своите съотборници. 22-годишният колумбиец засече с десния крак центриране от корнер на Андреа Косу.

Същата комбинация позволи на домакините да поведат с класически резултат. В 72-ата минута отново Косу центрира опасно и Ибарбо стреля безмилостно с глава за 3:0.

Гостите от Генуа нямаха съпротивителни сили и стигнаха само до почетно попадение на Макси Лопес от дузпа в добавеното време на мача.

В следващия, 29-и кръг, Каляри ще гостува на Сиена, докато Сампдория е домакин на Интер. В момента двата отбора са съседи във временното класиране. Тимът от Генуа е 10-и с 35 точки, а сардинците са 12-и с един пункт по- малко - 34.