Интер се изравни с Наполи и Лацио на третото място

Интер даде сериозна заявка за участие в Шампионската лига следващия сезон, след като постигна важен домакински успех с 2:1 срещу Чезена.

Въпреки че двубоят бе срещу последния в класирането, победата не дойде никак лесно и „нерадзурите" трябваше да осъществяват пълен обрат през второто полувреме.

Независимо от неубедителната игра на възпитаниците на Андреа Страмачони, те се възползваха от грешките на основните си конкуренти и вече са фактор в разпределянето на местата за евротурнирите.

След като вчера Рома и Наполи си направиха лоша услуга с равенството 2:2, а довечера е друго дерби между Удинезе и Лацио, Интер в момента има 55 точки, колкото е активът на „орлите" от Рим и Наполи.

Удинезе е шести с 52 точки и мач по-малко, докато Рома вече изостава на седма позиция с 51 пункта, което може да елиминира шансовете на тима да играе в Европа.

Чезена има само 22 точки и вече 17 двубоя не може да намери победата в Серия А, което обрича тима на изпадане във втора дивизия.

Интер изигра слабо първо полувреме и не можа да се възползва от предимството си във владеенето на топката, докато гостите играеха по-ефективно и по-лесно организираха акциите си към Жулио Сезар.

Истинският екшън обаче започна след почивката, когато първият голям пропуск на домакините бе създаден от Джампаоло Пацини. Уесли Снайдер по прекрасен начин изведе Лудия на стрелкова позиция в наказателното поле, но Франческо Антониоли се отличи с отлично спасяване.

Пацини вече няма гол за Интер от януари, когато за последно порази Лацио при победата с 2:1 под ръководството на Клаудио Раниери.

Винченцо Якуинта нацели горната греда на вратата, пазена от Сезар и даде заявка, че Чезена ще преследва победата на „Джузепе Меаца". В 59-ата минута Рикардо Алварес бе повален в пеналтерията на гостите, но реферът Андреа Ромеро прецени да не дава дузпа. В следващата атака обаче Чезена поведе в резултата.

Чекарели с прекрасно воле от ъгъла на наказателното поле матира Сезар, а при удара му кълбото рикошира в тялото на Юто Нагатомо и това допълнително заблуди бразилския страж на Интер.

„Нерадзурите" само 60 секунди по-късно върнаха попадението, като далечен изстрел на Джоел Оби се отклони в крака на защитник на Чезена и влетя неспасяемо в мрежата на Антониоли - 1:1.

В 73-ата минута Милито отправи силен удар в пеналтерията, но той бе париран от вратаря, а при добавката на Сарате топката бе отклонена встрани. Гуарин обаче я овладя и центрира за Сарате, който с глава отблизо на празна врата нямаше как да сбърка - 2:1.