Милан с пореден неуспешен ден в Серия А (ВИДЕО)

Милан не можа да стигне до 3-те точки при гостуването си на Парма и трябваше да се задоволи с равенство 1:1 на „Стадио Енио Тардини".

Този път голът на Стефан Ел Шараауи се оказа недостатъчен за победата на „росонерите", които поведоха чрез него в 50-ата минута. В 66-ата обаче Даниеле Галопа от пряк свободен удар простреля вратаря Кристиан Абиати и възстанови равенството.

Така възпитаниците на Масимилиано Алегри имат само 7 точки след първите 6 кръга и заема 10-та позиция във временното класиране, и то преди изиграването на останалите двубои. Парма има актив от 6 пункта и се намира на 13-то място.

„Росонерите" за първи път играха в схема 4-2-3-1, като Стефан Ел Шараауи беше изнесен като център нападател, а отстрани зад него действаха Антонио Ночерино и Боян Къркич - за сърбина това беше първи мач като титуляр.

И двата отбора изпуснаха отлични възможности да си разменят поне по един гол още през първото полувреме, а дори и след почивката имаше опасни положения пред двете врати.

Ел Шараауи обаче откри резултата в 50-ата минута, след като беше изведен отлично сам срещу вратаря Антонио Миранте и с хладнокръвен изстрел прати топката зад голлинията за 1:0.

В 66-ата обаче домакините стигнаха до изравняването, след като пред наказателното поле на Милан беше отсъден пряк свободен удар. Галопа с удара си по земята намери пролука в средата на стената на „росонерите" и оплете кълбото в мрежата за 1:1.

szólj hozzá: Parma 1-1 AC Milan