Марко Ройс наказа бившия си тим, но не се зарадва

Борусия (Дортмунд) се завърна на пътя на победата, след като тази вечер на „Сигнал Идуна Парк" спечели дербито от 6-ия кръг срещу съименика си от Мьонхенгладбах с 4:0, а Марко Ройс се превърна в герой за своите, отбелязвайки 2 гола на бившия си тим.

Другите две попадения бяха отбелязани от Илкай Гюндоган и Невен Суботич.

Срещата започна много динамично, след като и двата отбора имаха шансове за гол, но Марко Ройс и Левандвоски се отчетоха с пропуски, докато Вайденфелер беше последната преграда при удар на Майк Ханке.

Все пак в 35-ата минута домакините успяха да разпечатата вратата на своя гост, след като Марко Ройс се разходи в половината на Мьонхенгладбах и навлезе в наказателното поле. Там защитник се опита да му отнеме топката, но нападателят го финтира, а след това мушна топката между краката на Стеген - 1:0 за шампионите, а Ройс не се зарадва на гола срещу бившия си клуб.

5 минути по-късно пък жълто-черните нанесоха решителния си удар, след като Якуб Блашчиковски центрира отдясно на наказателното поле, а Невен Суботич надскочи всички и с фантастичен удар с глава прати топката неспасяемо в левия ъгъл на вратата на Мьонхенгладбах - 2:0.

Гостите се опитаха да осъщестят някакъв натиск, но до положения пред вратата на Вайденфелер така и не се стигаше. От своя страна пък домакините владееха инициативата и не допускаха своя противник в близост до вратата.

Марко Ройс пък окончателно лиши своя бивш отбор от надеждата за точка в мача, след като в 70-ата минута с поредния си самостоятелен пробив матира за втори път вратаря на гостите. 9 минути по-късно пък Илкай Гюндоган показа класата си, отбелязвайки 4-и гол след подаване на Блашчиковски - 4:0.

Крайното 5:0 пък беше оформено от направилия много силен мач Якуб Блашчиковски.

По този начин Борусия не допусна нова грешна стъпка в първенството, след като през седмицата поведе с 2:0 на Айнтрахт, но в крайна сметка се стигна до равенство 3:3, а през изминалия уикенд Хамбургер спечели с 3:2 срещу шампиона.

В момента Борусия (Дортмунд) се намира на 3-а позиция с 11 точки, като изсотава на цели 7 от лидера Байерн след 6 изиграни кръга. Мьонхенгладбах пък има само 6 и е далеч от формата, която показваше през миналия сезон. Тимът се намира на 12-а позиция.