Галатасарай отстрани Бордо след голов трилър на "Али Сами Йен"

снимка: galatasaray.org

Галатасарай се класира за 1/8-финалите в турнира за Купата на УЕФА след драматична победа с 4:3 над френския Бордо. Двубоят на „Али Сами Йен" в Истанбул се реши в даденото от съдията продължение, когато Сабри с хубав изстрел извън наказателното поле класира турският отбор напред в турнира.

Още в 1-ата минута на мача Давид Белион даде преднина на Бордо, която се запази почти до края на полувремето. Галатасарай обаче съумяха да обърнат резултата в своя полза след голове на Арда Туран в 42-ата и Хари Кюъл 3 минути по-късно.

След почивката отново Туран в 65-ата минута реализира за 3:1 и домакините се виждаха в следващата фаза, след като първият сблъсък между отборите завърши при нулево равенство.

Бордо обаче се върна мача след гол на Шамак в 74-ата минута, а в следващата атака Кавенаги отбеляза за 3:3. При този резултат Бордо имаха предимство с отбелязани голове на чужд терен.

В даденото от съдията продължение обаче Сабри се разписа и класира тима си напред. На осминафиналите Галатасарай ще срещне немския Хамбургер.