Милан не допусна изненада и срещу БАТЕ

Тимът на Милан спечели второ поредно домакинство в група H на европейската Шампионска лига, след като тази вечер "росонерите" спечелиха с 2:0 домакинството си на БАТЕ Борисов в среща от 3-ия кръг. Попаденията за италианците бяха дело на Златан Ибрахимович и Кевин-Принс Боатенг, като по този начин воденият от Макес Алегри тим продължава да си оспорва първото място с еврошампиона Барселона.

Старши-треньорът на Милан Масимилиано Алегри заложи на триото Кевин-Принс Боатенг - Антонио Касано - Златан Ибрахимович в предни позиции, докато Алберто Акуилани, Антонио Ночерино и Марк ван Бомел трябваше да овладеят центъра на терена. На резервната скамейка остана завърналият се в игра Робиньо, както и възстановеният от тежка операция Филип Мексес. Очакваше се, че французинът ще получи титулярно място срещу БАТЕ, но Алегри предпочете да заложи на Неста и Бонера в отбрана. Мексес все пак се появи през втората част, записвайки първи минути за своя нов клуб.

„Росонерите" пропуснаха да открият резултата след само 4 минути игра, когато Акуилани бе близо до гола. Отбраната на БАТЕ не започна концентрирано, но изстрелът на италианския национал излезе в аут. Три минути по-късно Златан Ибрахимович опита да отбележи от сериозна дистанция, но също неуспешно. В 11' и гредата помогна на гостите от Беларус, когато отново Акуилани бе съвсем близо до първо попадение в двубоя. Халфът обаче нямаше късмет.

Домакините от Милан продължиха да атакуват в половината на БАТЕ, като трибуните на „Сан Сиро" отново бяха изправени на крака в 18'. Антонио Касано намери Златан Ибрахимович, но шведският таран стреля над напречната греда. В 31' за малко не се стигна до изненадващ гол в полза на гостите, след като сериозна грешка на „росонерите" позволи на Бресан да излече очи в очи с Кристиян Абиати. Стражът на Милан обаче отрази.

Отговорът на италианците не закъсня, като само минута по-късно Милан вече водеше с гол преднина на „Сан Сиро". Защитата на БАТЕ не успя да изчисти топката на безопасна дистанция от вратата, което позволи на Златан Ибрахимович да стреля от непосредствена близост, бележейки за 1:0.

Седемкратният победител в турнира започна разконцентрирано второто полувреме, като в 47' изстрел на ветерана Матея Кежман бе успешно блокиран. Минути по-късно отново БАТЕ бе по-близо до гола, когато Абиати отново трябваше да се намесва, отразявайки голов изстрел на Бордачев.

В 62' на терена се появи и Робиньо, който замени Антонио Касано. Играта на „росонерите" определено не бе достатъчно бърза, за да постави под сериозно напрежение отбраната на БАТЕ, но в 71' все пак се стигна до втори гол за домакините. Кевин-Принс Боатенг не даде никакви шансове на Гутор с изстрел от около 22 метра, с което и ганаецът на практика осигури трите точки на своя тим.

До края на срещата до нови голове не се стигна, а в 83' дебют с червено-черната фланелка записа новото попълнение Филип Мексес, който зае мястото на ветерана Алесандро Неста.